Burun estetiği göz renginizi değiştirebilir mi ?

BURUN ESTETİĞİ GÖZ RENGİNİZİ DEĞİŞTİREBİLİR Mİ ? 

Evet evet yanlış duymadınız burun estetiği; gözlerinizin rengini bile değiştirebilir. 

Nasıl mı ? 

Bakın anlatayım. 

           Burun estetiği sonrası özellikle önden çekilmiş öncesi-sonrası fotoğraflarda ciddi bir değişim olabiliyor. Hatta bu durum o kadar aşırı oluyor ki; “bunlar aynı hastalar değil” , “kandırmayın bizi” gibi eleştiriler duyuyorum. Aslında dikkatlice incelendiğinde değişen tek şey burun gibi görünsede, arka planda değişen özgüven ve bunun bütün yüze yansımasıdır. E tabi böyle bir durumda da fotoğraf bütünüyle değişiyor.  

           Bu tip öncesi-sonrası fotoğraflarda “bu aynı kişimi gerçekten” sorusunun yanında “çeneye uygulama yapıldı mı ?” “yanaklarda veya dudaklarda dolgu var mı “ gibi sorular da beraberinde geliyor. Aslında bunların hiçbiri yok. Evet yanlış değil, yüzde burun estetiği dışında çoğu zaman hiçbir ekstra uygulama yok. Ama burun estetiği ile değişen zevkler ve özgüven; fondöten veya ruj rengini de değiştirebilmektedir. Hal böyle olunca da iki fotoğraf aslında farklı biriymiş izlenimi verebiliyor. Bu hiç de az rastladığımız bir durum değil. 

           Çok klasik bir söylem var; “yüze uyumlu yapılmış bir burun estetiğinde dikkatler gözlere kayar.” Ben bunu daha farklı yorumluyorum. Yüzle uyumlu yapılmış bir burun estetiğinde gözler farklı görmeye başlar. Bakış değişince yüzünüzdeki bütün renkler değişir. Saç rengi, ruj rengi, far rengi, rimel rengi hatta ve hatta göz rengi bile değişir. 

Göz rengi değişir mi demeyin; renkli lens kullanmaya başlarsanız o da değişir. 

           Yani kısacası burun estetiği sonrası yüzünüzde değişen tek şey burnunuz değil, burnunuz ile birlikte gözleriniz, zevkleriniz, bakışlarınız rujunuz ve fondöteninizdir.