Op.Dr.Timur BATMAZ

                   13 Ağustos 1981 Rize doğumlu. İlk ve Orta öğretimini Rize’nin Pazar ilçesinde tamamladı. Liseyi Rize Fener lisesinin süper lise kısmında tamamladı. 1998 yılında liseden mezun oldu. 1998-2004 yılları arasında tıp fakültesi eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi tıp fakültesinde tamamladı. Kısa bir dönem pratisyen hekimlik ve sağlık grup başkanlığı yaptıktan sonra, kulak burun boğaz ihtisası yapmak üzere İstanbul Eğitim ve araştırma Hastanesine geldi. Yaklaşık 6 yıl kadar süren uzunca bir asistanlık dönemi geçirdi. Orta kulak cerrahisinde yeni bir ossikuloplasti  tekniği üzerine tezini hazırladıktan sonra 2011 yılında uzman oldu. Mecburi hizmetini Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde tamamladıktan sonra devlet memurluğundan istifa etti. Özel hastanedeki çalışma hayatı 2013 yılında başladı. 2013-2015 yılları arasında Hospitalist hastanesinde çalıştı.  Halen Özel Medilife Hastanesinde çalışmakta olup, ağırlıklı olarak burun estetiği ve kulak cerrahisi ile ilgilenmektedir. 
             Etrafındaki yenilikleri takip eden, burun estetiği ile ilgili gerek ulusal gerekse uluslararası toplantıları sıkı takip eden bir kulak burun boğaz uzmanı. 
 
            Özel hayatında yaşamaktan keyif alan, mesleği ile her zaman içiçe yaşayan, sıradan sade bir vatandaş. Fotoğraf çekmek ve spor araba binmek büyük tutkuları arasında.
 
Özel ilgi alanları; burun estetiği ve kulak cerrahisi  

   Tıbbi Yayınlar

► Incudostapedial bridging ossiculoplasty with bone cement hearing results. Kulak Burun Bogaz Ihtis Derg. 2010 Jul-Aug;20(4):169-72. Turkish.

► The comparison of preoperative examination, computed tomography and peroperative macroscopic inspection in the determination of anterior commissural involvement in laryngeal cancer. Kulak Burun Bogaz Ihtis Derg. 2011 Nov-Dec;21(6):318-25. doi: 10.5606/kbbihtisas.2011.049. Turkish.